kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“06.2020-14-dergi” yayında

10 Haziran 2020

Sergen Şehitoğlu‘nun proje yürütücülüğünü, Özge Güven‘in grafik tasarımını üstlendiği “06.2020-14-dergi” dijital olarak yayınlandı. 06.2020 tarihinde yayınlanan dergi 14 sanatçının üretimlerinden oluşuyor.

Yakında basılı olarak da yayınlanacak dergide Özcan Saraç, Kerem Ozan Bayraktar, Sergen Şehitoğlu, Ezgi Tok, Egemen Tuncer, Burak Kabadayı, y o ğ u n l u k, Berkay Tuncay, Ulya Soley, Ardıl Yalınkılıç, Jing Yi Teo, Ali Miharbi, Şeref Erol ve Yağız Özgen katılımcı olarak yer alıyor.

Sanatçılar, fiziki mekânların ve bulundukları süreçlerin koşullarını, yeni üretimler oluşturmak için birer etken olarak görüyor. Bu çalışma için de kendilerine ayrılan alanları birer üretim alanı olarak değerlendiren sanatçılar, bir grubun üyeleri değildir. Onları bir araya getiren ve bu yayında buluşturan, yaklaşımlarındaki belirgin yakınlık. Bu oluşumun, değişken tarihlerde, değişebilir sayıdaki sanatçılarla ve değişebilir formlarda tekrarlanması düşünülüyor.