kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

6 Aralık 2021

Bu yıl 26 Kasım – 2 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali‘nin ödül töreni, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde yapıldı. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film ödülünü Peter Kerekes’in yönettiği “107 Anne” filmi aldı.

Festivalin Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jürisi bu yıl iki filme özel ödül verdi. Yujiro Harumoto’nun yönettiği “Denge” ve Ahmet Necdet Çupur’un yönettiği “Yaramaz Çocuklar” filmlerinin ödülleri, jüri üyeleri Mehmet Aslantuğ, Pelin Esmer ve Bohdan Zhuk tarafından açıklandı.

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması dalında En İyi Film ödülü “Ben İyiyim, Ya Siz?” filmine verildi. Ödül, filmin yönetmeni Molly Manning Walker’a iletilmek üzere festival koordinatörü İzlem Oktay’a jüri başkanı Can Candan tarafından takdim edildi. Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü “Suçlular” filmine layık görüldü. Ödül, filmin yönetmeni Serhat Karaaslan’a jüri üyesi Reem Saleh tarafından takdim edildi.

Öğrenci Jürisi Ödülü, “Beyaz İnek İçin Balad” filmine verildi. Ödül filmin yönetmenleri Behtash Sanaeeha ve Maryam Moghaddam’a öğrenci jürisi tarafından takdim edildi. “Habertürk Seyirci Ödülü” filmi seyreden izleyicilerin oylarıyla belirlendi. Bu yıl izleyici “Bembeyaz” filmini ödüle lâyık gördü. Babak Karimi ödülü, filmin yönetmeni Necip Çağhan Özdemir’e takdim etti.