kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin programı açıklandı

7 Nisan 2016

Bu sene 12.’si düzenlenen ve 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasında çeşitli mekânlarda gerçekleştirilecek Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin programı açıklandı.

Açıklanan programda, Londra Oda Orkestrası, Vladimir Ashkenazy, Daniel Kharitonov, Lucienne Renaudin-Vary, Fazıl Say, Monica Molina, Bilkent Senfoni Orkestrası, İbrahim Yazıcı, Nazım Hikmet Korosu, Zürih Tonhalle Orkestrası, Lionel Bringuier, Gautier Capuçon,Patricia Kopatchinskaja ve Lura gibi dünyaca ünlü sanatçılar ve orkestralar yer alıyor.

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, Pozitif’in de sanatsal programlama ve planlamasını yürüttüğü festivalin açılış konserini, Ender Sakpınar yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde İdil Biret verecek. D-Marin Turgutreis Ana Sahne’deki konserin ardından 75. yaşını kutlayan usta sanatçı İdil Biret’e “Onur Ödülü” verilecek.