kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

13. Gwangju Bienali’nin sanat yönetmenleri Defne Ayas ve Natasha Ginwala

18 Mart 2019

2020 yılında 13. edisyonu gerçekleşecek Gwangju Bienali’nin sanat yönetmenleri Defne Ayas ve Natasha Ginwala oldu.

Defne Ayas ve Natasha Ginwala, küratörler olarak, her bir durumda, tarihsel bağlamlar ve yerel koşullara bağlılık sağlayan ortak şartlar ve disiplinlerarası çerçeveler oluşturarak farklı coğrafyalarda sergiler ve bienal formatları tasarlamakla meşguldü. Gwangju’da sanat çalışmalarının ve canlı performansların metabolik sürecine bağlı kalmaya devam ederken, Batı aklının ve ufkunun ötesinde sosyopolitik gerçekliklerin, karmaşık tarih yazıcılığının, kültürel bilgi sistemlerinin ve ata geleneklerinin özgüllüğü tarafından şekillendirilen anlayış modellerinde aktif araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar.

Defne Ayas, dünya genelinde birçok kültür enstitüsünde ve araştırma inisiyatiflerinde direktör ve küratör olarak çalıştı. Şu anda Moskova’da yer alan V-A-C Foundation’da bağımsız küratör olarak görev alıyor.

Natasha Ginwala, birçok uluslararası serginin küratörlüğünü üstlendi ve bir sanat yazarı. Ginwala, şu anda Berlin’deki Gropius Bau’da yardımcı küratör.