kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

13. Kadir Has Ödülleri için başvurular başladı

29 Aralık 2016

Bu yıl 13.‘sü verilecek olan Kadir Has Ödülleri için başvuru süreci başladı. 2 Mart 2017 Perşembe gününe kadar sürecek olan başvuru ve aday gösterme süreci sonunda ödüller, “Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar” alanında “Üstün Başarı Ödülü” ve “Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü” kategorilerinde verilecek.

13. Kadir Has Ödülleri Değerlendirme Kurulu’nda bu yıl, başta Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman ve Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Güvenç, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Öncü, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağlar Keyder, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer Bartu Candan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Tanyeli ve Mimar Han Tümertekin yer alıyor.

13’üncü Kadir Has Ödülleri’nde bu yıl Üstün Başarı Ödülü’nün kazananı 50 bin TL’lik para ödülünün, Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’nün kazananı ise 25 bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak.