kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

15. İstanbul Bienali küratörleri Elmgreen & Dragset The Biennial Condition’da

3 Ekim 2016

Liverpool Bienali ve Aarhus University tarafından Liverpool John Moores Universitesi Sergi Araştırmaları Laboratuarı (Liverpool John Moores University’s Exhibition Research Lab) ve Uluslararası Küratörler Forumu (International Curators Forum)(ICF) işbirliğiyle 7–8 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan The Biennial Condition: On Contemporaneity and the Episodic konferansında, 15. İstanbul Bienali küratörleri, Elmgreen & Dragset sanatçı ikilisi de konuşmacı olarak yer alıyor.

Ana çerçevesini, genel geçer bienal formatının, yerel ve evrensel arasında dinamik bir bağ kurarak, farklı kültürleri bir araya getirerek, zaman ve mekanın ötesine nasıl geçebildiği sorusunun oluşturacağı konferans; araştırmacıları, küratörleri, sanatçıları ve yazarları, sanatta çağdaşlığın yaratım ve sergileme alanı olarak bienal formatını yeniden keşfetmek üzere bir araya getirmeyi amaçlıyor.