sektöre taze kan: zu

Kültür-sanat alanında yürütülen iletişim çalışmaları kuşkusuz FMCG, telekomünikasyon veya finans gibi sektörler için yürütülen iletişim çalışmalarından farklıdır. Dolayısıyla bu sektöre özel oluşturulan PR ve sosyal medya stratejileri yine bu alanın profesyonelleri tarafından yürütülmelidir.

İşte bu noktada sektörün ihtiyaç duyduğu taze kan Uğur Yüksel ve Zaferhan Yumru tarafından kurulan zu ile geldi. Dört yıldır !f İstanbul‘un iletişim yönetimi için dirsek temasında çalışan ikili, güçlerini birleştirdi ve ortaya film ve kültür-sanat alanlarında PR ve medya iletişimi konusunda geleneksel ve dijital hizmetleri veren zu çıktı.

zu’nun şu anki müşterileri arasında ikilinin dört yıldır beraber çalıştığı, İstanbul’un köklü film festivallerinden !f İstanbul ve Türkiye’nin önemli yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu geliyor. zu’nun yeni müşterileri ise Nergis Öztürk ve Cemal Toktaş’ın öncülüğünde kurulan kültür-sanat yapım merkezi Taşra Kabare ve Batu Ekmekçi’nin yeni projesi Piyano Evi. Ayrıca henüz post-prodüksiyon aşamasında olan iki yeni sinema filminin basın ilişkileri ve sosyal medya yönetimi çalışmaları için hazırlıklarını sürdüren ekip, bir yandan köklü ve oturmuş projelerin sesini duyurmaya devam ederken bir yandan da yeni kurulan, iddialı projeler için yeni bir kitle yaratmak için çalışıyor ve bundan büyük keyif aldıklarını belirtiyor.

zu’nun çalışma alanlarının başında müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda basın, PR ve dijital medya stratejilerini titizlikle belirlemek ve bu stratejiler doğrultusunda tüm iletişim çalışmalarını yönetmek geliyor. zu, ayrıca kültür-sanat kurumlarının süreli etkinlikleri veya projeleri için iletişim danışmanlığı ve sosyal medya yönetimi eğitimi gibi hizmetler de veriyor.

zu_logo_balon_06 (1)

 

One thought on “sektöre taze kan: zu”

  1. Süper sektörün ihtiyacı vardı hep basmakalıp aynı şeyler yapılıyor zu hoşgelmiş:) yeni ama tecrübeli kan en iyisidir.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.