15. New York Türk Film Festivali başlıyor

The American Turkish Society (ATS) tarafından düzenlenen 15. New York Türk Film Festivali, 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında School of Visual Arts Theatre’da gerçekleştirilecek.

Festival 15 yıldır 300’u aşkın klasik ve çağdaş dönem uzun metraj, belgesel ve kısa filmi gösterimine ev sahipliği yaptı. Türkiye sinemasının tanıtımını hedefleyen festival, bu yıl 7 uzun metraj ve 1 belgesel filme yer verecek.

31 Mart günü yapılacak açılışta, Çağan Irmak’ın “Nadide Hayat” filmi gösterilecek. 1 Nisan günü ise Zeki Demirkubuz’un katılımı ile “Bulantı” filminin gösterimi ve sonrasında söyleşisi gerçekleştirilecek.

Festivalde ayrıca Türkiye’nin 2016 yılı Oscar adayı seçilen “Sivas” (Kaan Müjdeci), 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 4 dalda Altın Portakal almış olan “Sarmaşık” (Tolga Karaçelik), dünya prömiyerini 65. Berlin Film Festivali’nde yapan “Kar Korsanları” (Faruk Hacıhafızoğlu), Fransa’nın 2016 Oscar adayı “Mustang” (Deniz Gamze Ergüven), “Limonata” (Ali Atay) ve “Motör” (Cem Kaya) filmleri yer alacak.

1949 yılında kurulan ATS, Amerika ile Türkiye arasındaki ekonomik, kültürel ve iş dünyası alanlarındaki bağları geliştirmek üzere Amerika’da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.