Cansu Çakar’ın sergisi, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer’in işbirliği ile Ürdün’de

14. İstanbul Bienali katılımcılarından Cansu Çakar’ın “Çizgisel Aşkınlık” isimli sergisi İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer’in işbirliğiyle Darat al Funun‘da açıldı.

Ürdün’ün başkenti Amman’da yer alan Darat al Funun Vakfı, 14. İstanbul Bienali’nin katılımcılarından sanatçı Cansu Çakar’ın sergisine ev sahipliği yapacak. Bige Örer’in öncülük ettiği ve sanatçının Darat al Funun’da düzenlediği atölyelerin sonuçlarını ortaya koyan sergi, 23 Nisan – 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Cansu Çakar, “Hikâyeleri ve Yolları Haritalamak” başlığı altında gerçekleştirdiği atölyelerde, aralarında kadınların, mültecilerin ve öğrencilerin yanı sıra mimarların, sanatçıların ve aktivistlerin de yer aldığı farklı geçmişlere sahip katılımcılarla çalıştı. Katılımcılar bu atölyeler aracılığıyla, minyatür tekniğini kullanarak farklı hikâyeleri ve coğrafyaları haritalandırdı. Açılacak sergi, bu hazırlık sürecinde kolektif olarak üretilen çalışmaları içeriyor.

Minyatür tekniğini yeniden tanımlamayı amaçlayan Çakar, İzmir’de yer alan“Minyatür Atölye” adlı bağımsız sanat atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sergi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.