9. Liverpool Bienali programı açıklandı

Bu sene 9 Temmuz – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında 9.’su gerçekleşecek, Birleşik Krallık‘ın en kapsamlı çağdaş sanat etkinliği Liverpool Bienali‘nin programı açıklandı.

Kuzey İngiltere’den 9 sanatçı ile birlikte Avustralya, Belçika, Çin, Fransa, Yunanistan, İran, İtalya, Japonya, Litvanya, Filistin, Portekiz, Rusya ve Tayvan’dan toplam 42 sanatçının, şehrin çeşitli yerlerine yayılmış mekânlarda yeni işlerinin sergileneceği bienal, Liverpool’un bugünü, geçmişi ve geleceğinden çıkan kurmaca dünyalardan ilham alan 6 bölümden (Episodes) oluşacak.

Children’s Episode adlı bölümde, bienalin, sanatçılarla çocukları bir araya getirici ilk kapsamlı programı ele alınırken, Ancient Greece bölümünde, Liverpool’daki birçok önemli yapının arka planındaki ilhamın köklerine iniliyor. Chinatown bölümünde, Avrupa’daki en eski Çinli cemaatin yaşadığı şehir olarak Liverpool’un kültürel mirasına odaklanılırken, Flashback bölümü ise sanatçıların yeni tarih yorumlamalarına yer verilecek. Software bölümünde teknolojiye yeni yaklaşımlar kazandıran sanatçılar son olarak Monuments From the Future bölümünde de Liverpool’un gelecekte nasıl görünebileceğini kurgulayacaklar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.