3. Uluslararası Bienaller Birliği genel kurulu toplantısı Milano’da gerçekleşiyor

Uluslararası Bienaller Birliği (International Biennial Association / IBA) genel kurul toplantısının 3.‘sü bu sene 30 Mayıs – 2 Haziran 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleşecek.

Dört günlük toplantı süresince “Savaşların Ötesinde Kültür. Savaşlar Kültürü Yok Edemeyecek.” / “Culture Beyond the Wars. The Wars Shall Not Destroy Culture.” başlığı ile 21. yüzyılda kültür teması üzerinden bienal söylemlerine odaklanılacak.

1 Haziran’da kamuoyuna açıklanacak olan programda, beşeri bilimler, küratöryal işler, bienal organizasyonu konlarında uzman konuşmacı isimler yer alacak. Aynı zamanda katılımcılar arasında, sanatçılar, küratörler, yazarlar, yönetmenler ve akademisyenler gibi bienal, trienal ve çağdaş sanat sergileri üzerine kültür-sanat sektörü içinden derin bir bilgi birikimi ve anlayış paylaşan isimler de bulunacak.

Ana teması Milano Trienali tarafından belirlenen etkinlik ile, dünyadaki her ülkede her önemli şehirde, geçmişi ve gelenekleri mevcut kültürle bağdaştırıcı, çağdaş sanat, görsel sanatlar, fotoğraf, sinema, tasarım, performans sanatları veya mimarlık alanlarında mutlaka büyük çapta bir etkinliğin gerçekleştiği bugünlerde, 21. yüzyılın tüm dünyada bienal ve trienal yüzyılı olması oluşturacak.

Genel Kurul Toplantısı’nın yalnızca dernek üyelerine açık olduğu etkinliğin genel katılıma açık olan programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.