Elgiz Müzesi’nde 8. Teras Sergisi: “Kaçak Gölge”

Elgiz Müzesi yaz sezonunu, Teras Sergileri’nin 8.’si “Kaçak Gölge” ile açıyor. 31 Mayıs – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergide çeşitli malzemelerden oluşan 28 heykel yer alıyor.

Ünlü heykeltıraş Benvenuto Cellini’nin “Bir resim ile heykel arasındaki fark, bir heykel ile gölgesi arasındaki farktır.” sözüne atıfta bulunarak bu seneki temasını “gölgeler” olarak belirleyen sergide, Haziran güneşinin heykellerle ortaya çıkardığı gölge oyunları gözlemlenebilecek.

Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşan seçici ekip tüm başvurular arasından Levent Ayata, Mahmut Aydın, S. Tuğçe Aytürk, Serap Bulat, Arif Çekderi, Mert Çıkılmazkaya, Bülent Çınar, Furkan Depeli, Şahin Domin, Ceylan Dökmen, Çağdaş Erçelik, Mehmet Kemal İçden, Sesil Beatris Kalaycıyan, Ali Kanal, Emre Özçaylan, Cem Özkan, D. Tülay Özkul, Semra Özümerzifon, Müjgan Sağlam, Ergin Soyal, Hande Şekerciler, Caner Şengünalp, Sanem Tufan, Carole Turner, Şenay Ulusoy, Ersin Uysal, Hakan Yarman, Pınar Yılmaz Aydın’nın çalışmalarını sergilenmek üzere belirledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.