Ferhat Özgür ve Arda Yalkın LOOP Barselona’da

Çağdaş sanat alanında video-art, sanatçı filmleri ve hareketli imgelere odaklanan LOOP fuar ve festivali 2-4 Haziran tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşecek. 2003 yılında kurulan LOOP, bu alanda öncü etkinlikler arasında gösteriliyor.  Sanatçılar, galeriler, küratörler, koleksiyonlerler ve kurumları bir araya getiren bu etkinlik dahilinde yeni projeler de geliştirilmekte.

Bu yıl Ferhat Özgür (Galerie Bernhard Bischoff & Partner / Videokunst.ch) ve Arda Yalkın da (Gaia Gallery) fuarda yer alacak sanatçılar arasında.

Ferhat Özgür’ün işlediği konular arasında kentsel dönüşüm, mutenalaştırma, göç ve anayasal haklar yer alıyor. Sanatçının işleri uluslararası ölçekte birçok kez sergilenmiştir. Son dönemde katıldığı sergiler arasında PS1, MoMA, New York (kişisel, 2012), 6. Berlin Bienali, Almanya (2010); 10. İstanbul Bienali, Türkiye (2007); 22. İskenderiye Bienali, Mısır (2003), 1. Tiran Bienali, Arnavutluk (2001) bulunuyor. Özgür’ün işleri aynı zamanda Centre George Pompidou (Paris) ve Museum der Moderne (Salzburg) gibi pek çok önemli müzenin koleksiyonlarında da yer almaktadır.

Arda Yalkın ise işlerinde birey-iktidar çatışması, tüketim toplumu, asimilasyon, savaş, politika ve din gibi konulara değiniyor. Daha önce Contemporary Istanbul’da da işleri sergilenmiş olan Yalkın, 2014 yılında kurulan Gaia Gallery ile LOOP’a katılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.