36. Beyaz Müzayede 5 Haziran’da gerçekleşecek

36. Beyaz Müzayede Nejad Melih Devrim’den heykeltıraş Tony Cragg’e 164 sanatçıya ait 339 eserle açılacak. Önemli koleksiyonlardan derlenmiş 339 adet eserle, dünya çağdaş ustalarından Türk çağdaş gençlerine kadar çok geniş yelpazeye sahip 36. Beyaz Müzayede, iki bölüm olarak 5 Haziran Pazar günü Maslak Orjin Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. 36. Beyaz Müzayede Sergisi ise 30 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında Orjin Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Tony Cragg’e ait “Over The Earth”, Nejad Melih Devrim’in “Abstrait Noir”, Erol Akyavaş’ın “Ferman”, Burhan Doğançay’ın “Big Elephant”, Ömer Uluç’un “Tanker” ve Neşe Erdok’un “Adahan Oteli” isimli yapıtları, müzayedenin ilgiyle izlenecek başeserleri arasında yer alıyor.

Tony Cragg’in Türkiye’ye gelmeden önce çeşitli müzelerde sergilenmiş “Over The Earth” isimli başyapıtı 700.000-1.100.000 TL tahmini fiyat aralığı ile satışa sunuluyor. Nejad Melih Devrim’in 1950’li yıllarda yaptığı “Abstrait Noir” isimli başyapıtının tahmini fiyatı ise 500.000-750.000 TL. 1986 tarihli Erol Akyavaş’ın “Ferman” isimli yapıtı ise 450.000-650.000 TL tahmini fiyat aralığı ile satışa sunuluyor. Burhan Doğançay’ın 1970-74 yılları arasında yaptığı “Değişken Biçimler” serisinden 1974 tarihli “Big Elephant” isimli yapıtının ise 200.000-300.000 TL fiyat aralığı ile satışa sunulması bekleniyor.

Bunun yanı sıra 36. Beyaz Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi’nde Fahrelnisa Zeid, Mübin Orhon, Abidin Dino, Fikret Mualla, Adnan Çoker, Devrim Erbil, Nuri İyem, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Ahmet Güneştekin, Peter Zimmermann, Hermann Nitsch, Ben Willikens, Chintan Upadhyay gibi Türk ve Dünya çağdaş sanatı ustalarından seçkin eserleri sanatseverler ile buluşacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.