Özgür Demirci, Residency Unlimited’in Ağustos ayı programında

Çağdaş sanatın yaratımı, sunumu ve yayılımını desteklemek amacıyla yıl boyu sanatçı rezidansları ve kamusal programlar sunan, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Residency Unlimited‘in Ağustos ayı programında Türkiye’den Özgür Demirci de yer alıyor.

Videolar, performanslar, objeler ve alana özgü yerleştirmeler üzerine çalışan Demirci, 1 Ağustos – 18 Eylül 2016 tarihleri arasında New York‘ta 6 hafta sürecek rezidans programında yetenekli MENA Bölgesi sanatçılarına fon sağlayan sanat inisiyatifi ArteEast desteğiyle katılıyor.

En son sergisi “İthaf Edilmiş” / “Dedicated”, Öktem & Aykut Galeri’de yer alan Demirci’nin çalışmaları, sosyolojik göndermelerle ön plana çıkıyor. Çalışmalarında, detaylara önem vermesi, kişisel ve toplumsal hafızayı kullanması, sanatının izleyicisiyle iletişim kurmasını sağlarken bir yandan da ona tarihi bir bağlam da katıyor.

6 haftalık rezidans programında Demirci, 12 Eylül askeri darbesinden bugüne Türkiye’deki siyasi partilerin seçim vaatlerini ele alan sosyal hafıza bazlı projesi “The Anthology of Promises” adlı alana özgü yerleştirmesi üzerinde çalışacak.

One thought on “Özgür Demirci, Residency Unlimited’in Ağustos ayı programında”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.