FILM4CLIMATE için başvurular başladı

Connect4Climate kapsamında düzenlenen Film4Climate, tüm dünyadan 14 – 35 yaş aralığındaki kişiler için açık çağrı yayınladı. Katılımcılar, 1 dakikadan az kamu spotu veya 1-5 dakikalık kısa filmleri ile 15 Eylül 2016 tarihine dek başvurabiliyor.

Çekilen videolarda iklim değişikliği ile ilgili kişisel bir anlatımın yer alması gerekiyor. Ayrıca katılacak kişilerin tüm dünyadan insanların iklim değişikliği ile ilgili ne yaptığını, ne çözüm önerdiklerini ve nasıl ilham aldıklarını da çekimlerinde yer vermeli. Katılımcılar yeşil rekabet, iklim düzenlemeleri ve maliyet konularına da değinebiliyor.

Başvurular Bernardo Bertolucci başkanlığındaki jüri tarafından iki ayrı yaş grubunda değerlendirilecek. 14 – 17 yaş aralığında seçilen kişi video ekipmanı ve yazılım ile ödüllendirilecek. 18 – 35 yaş aralığı kategorisi dahilinde kazanan kişiye para ödülü verilecek.

İklim konusu, United Nations Sustainable Development Goals (SDGs) kapsamında yürütülen çalışmalar arasında yer alıyor. Başvuracak kişilerin ek olarak videoda vermek istedikleri mesajın SDGs ile ilgili bağlantısına da yer vermesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.