Tan Taşpolatoğlu’nun ilk yurtdışı solo sergisi Chicago’da

ARMAGGAN Art & Design Gallery sanatçılarından Tan Taşpolatoğlu’nun ilk uluslararası solo sergisi “Derelalizasyon II” 10 Eylül – 1 Ekim 2016 tarihleri arasında Chicago’da Scharpenberg Art Gallery’de gerçekleşecek.

Derin Baratka’nın küratörlüğündeki sergide Taşpolatoğlu, kişinin, çevresine ve kendisine yabancılaşması fikrini ele alıyor.  Sanatçı, zaman katmanlarının belirsizleşmesini ve hafızalarda silinen anların bireylerde ve toplumlarda anksiyeteye sürüklenmesini sorguluyor.

Derealizasyon II, Tan Taşpolatoğlu’nun Chicago’nun farklı mekanlarında yarattığı çizimlerinden ve çalışmalarından oluşuyor. Sanatçının eserlerinde yakaladığı renk hareketleri evrenin evrim kuramı içerisindeki büyük patlama, doğal felaketler, hormonal ve ruhsal temsiliyetlerin bir yansımasını oluşturuyor.

Tan Taşpolatoğlu; 2012 yılından bu yana ARMAGGAN Art & Design Gallery sanatçıları arasında yer alıyor. İlk yurtdışı sergi deneyimini ARMAGGAN Art & Design Gallery ile birlikte Turkish Cultural Foundation (TCF) desteği ile 2014 yılında Sofa Chicago’da gerçekleştirdi. Derealizasyon II sergisi ise, ARMAGGAN Art & Design Gallery, Turkich Cultural Foundation (TCF) ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı desteği ile gerçekleştirecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.