Cengiz Tekin ve Mahir Yavuz Ars Electronica Festival’de

Bu yıl 8 – 12 Eylül 2016 tarihleri arasında Avusturya‘nın Linz şehrinde gerçekleşecek olan Ars Electronica Festival; konferanslar, dersler, konuşmalar, sergiler, atölyeler, konserler ve performanslar ile dolu bir etkinlik programı sunuyor. Festivale bu yıl Türkiye’den sanatçılar Cengiz Tekin ve Mahir Yavuz katılıyor.

Cengiz Tekin, Ars Electronica’ya ilk kez 2015’te Roma Maxxi Müzesi’ndeki “İstanbul. Tutku, Neşe, Öfke” sergisinde gösterilen, sonrasında ise Pilot Galeri’deki ikinci solo sergisine de adını veren 2015 yapımı “Cennetten Hemen Önce” videosu ile katılıyor. Tekin, bu videosunda günümüzün en öncelikli küresel meselesi olan mülteci krizini ele alıyor.

Disiplinlerarası sanatçı ve araştırmacı Mahir Yavuz ise festival kapsamında 12 Eylül‘de düzenlenen “Future Innovators Summit” (Geleceğin Mucitleri Zirvesi) kapsamında konuşacak. Halen New York’ta yaşayan sanatçı; veri bilimi, veri görselleştirme ve yapay zeka gibi konularda çalışıyor. Türkiye, Avusturya, Kanada ve ABD’de birçok yaratıcı projeye liderlik eden Yavuz’un işleri Ars Electronica Festival, Siggraph, İstanbul Bienali ve ISEA gibi birçok uluslararası etkinlikte sergilendi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.