Deniz Gül’ün 3. kişisel sergisi The Pill’de

Deniz Gül’ün “Loyelow” başlıklı üçüncü kişisel sergisi 21 Eylül’de The Pill‘de açılıyor. Loyelow, sanatçının 2011 yılında ARTER’de de sergilenen “5 Kişilik Bufet” isimli metni üzerinden ilerlemeye başladığı ve akabinde B.I.M.A.B.K.R. ile devam ettiği serinin dördüncü halkasını oluşturuyor.

Sergide Gül’ün ilk videosu “Altın Toz” ve farklı yerleştirmeler yer alacak. Sarı neondan hazırlanmış geniş ölçekli harita “Loyelow Fields” ve cam heykel “Teodora” ise sergide, hayal ile gerçeklik arasındaki geçişkenligi üstlenecek.

Deniz Gül bu sergide, önceki çalışmalarında görmeye alışkın olduğumuz üzere izleyiciyi bir zihin akışına ve adeta rüyalara dair bir soyutlamanın sembolize ettiği izleğe davet ediyor. İzleyici sergi alanına adım atıp objeler arasında ilerlerken, Gül’ün konu edindiği genç bir erkeğin en derin düşüncelerine ulaşıyor; bellek filtresi tarafından değişimlere uğramış hislerine, umutlarına ve hayallerine tanıklık ediyor. Seyirci, hayal ile gerçeklik arasında bir yerlerde, bilinç dışı ile bilinç arasındaki bu duyumsal deneyime çağrılıyor.
Sanatçı dil ve düşünceler, kelimeler ve semboller, kamusal ve özel alanlar gibi ikilikler üzerinden olusan ilişkilere dair zihinsel yapıları parçalarina ayirip inceliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.