İzmir’in yeni performans sanatları alanı: Açık Stüdyo

Performans sanatlarına yeni bir alan açmak niyetiyle 2016 yazında İzmir’de kurulan Açık Stüdyo, bu sezondan itibaren etkinlik ve programlarına başlıyor. Eser üretimi ve sunumu, izleyici geliştirme, eğitim vb. gibi alanlarda farklı olasılıklara, iş birliklerine ve arayışlara açık olma ilkesiyle yola çıkan stüdyo kendini bir performans araştırmaları merkezi olarak tanımlıyor.

Şafak Ersözlü ve Bahar Nihal Ersözlü’nün 2006 yılından bu yana İstanbul ve İzmir’de sürdürdükleri çalışmaları bir merkezde toplama ihtiyacından doğan Açık Stüdyo, budalasultan ve Sanatta Görünürlük Festivali – İzmir kolektiflerinin üretimlerine ev sahipliği yapacağı gibi tüm disiplinlerden sanatçıların çalışmalarına da açık.

Açık Stüdyo; çağdaş dans, tiyatro, müzik ve inter/multidisipliner performans üretim ve sunumları; festival, seminer, panel gibi etkinliklerin yönetimi; çağdaş dans, oyunculuk, performans tasarımı, tai chi vb. gibi eğitimler ve grup dinamiği, beden farkındalığı, etkin iletişim vb. gibi tematik atölye çalışmalarına odaklanıyor. Ayrıca bu alanların süreç içinde gelişecek iş birlikleri doğrultusunda çeşitlenmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.