Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi için başvurular başladı

Önümüzdeki yıl 36. İstanbul Film Festivali kapsamında 12. kez gerçekleşecek Köprüde Buluşmalar13-14 Nisan 2017 tarihlerinde Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getirecek. Köprüde Buluşmalar kapsamında gerçekleşecek Film Geliştirme Atölyesi ise sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi başvuruları 19 Aralık 2016’da sona eriyor. Uluslararası jüriye yapılacak sunumun ardından belirlenen üç projeye ise Köprüde Buluşmalar 10.000 USD destek ödülü, Melodika Ödülü ve MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) Senaryo Atölyesi Ödülü (Yunan adalarında iki kere düzenlenecek senaryo atölyesi ve ardından online yapılacak senaryo danışmanlığını içerir.) verilecek.

2015 yılında Türkiye ve komşu ülkelerden sinemacılar arasındaki işbirliğini geliştirmek ve sürekli bir bilgi akışı sağlamak amacı ile başlatılan KOMŞULAR platformunda Bulgaristan, Gürcistan, İran, Kıbrıs, Suriye ve Yunanistan’dan 8 projenin sunumları yapıldı. Bu yıl ilk kez KOMŞULAR platformuna seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projeler ile birlikte ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak.

Ön çalışmanın ardından yönetmen, yapımcı ve varsa senaristleri, projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerine yapacaklar. Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Bu nedenle belgesel, tür sineması (korku, fantastik vs.), çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrımız, disiplinlerarası ve hibrid projeleri de kapsıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.