Eda Soylu, Ardan Özmenoğlu ve Seydi Murat Koç MENA Prize’a aday

The Sovereign Art Foundation, START iş birliği ile düzenlenen “THE 2016 SOVEREIGN MENA Art Prize” için 30 aday açıklandı. 20 bölgeden küratörlerin, sanat tarihçilerinin ve sanat yazarlarının oluşturduğu jürinin 200’den fazla aday içerisinden belirlediği 30 finalistin arasında Türkiye’densanatçı da yer alıyor: Eda Soylu, Ardan Özmenoğlu ve Seydi Murat Koç.

12 yıldır Asya bölgesinde verilen bu ödül, bu yıl ilk kez olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde verilecek. “Hope Takes Flight” temasıyla düzenlenen yarışma kapsamında bir sergi düzenlenecek ve Christie’s tarafından bir açık arttırma gerçekleştirilecek. Sovereign ödülünün sahibi 30.000 dolar alırken, halk oylaması sonucunda seçilen kişi 1000 dolar ile ödüllendirilecek.

30 finalistin eserleri 13 – 17 Ekim 2016 tarihleri arasında Warehouse 46’da sergilenecek. 19 Ekim günü ise Armani Otel’de gerçekleşecek davet sırasında kazanan eser haricindeki 29 eser açık arttırmaya sunulacak. Halk oylamasına ise Facebook hesabı aracılığıyla erişilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.