Cité des Arts 2017 başvuruları başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından yürütülen Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Türkiye atölyesi için 2017 yılı Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemleri başvuruları başladı. 2017 yılı misafir sanatçı programına katılacak sanatçılar, 7 kişilik seçici kurul tarafından belirlenecek.

Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programına davet edilecek sanatçıların seçimi, İKSV Yurtdışı Projeler bölümü koordinasyonunda, açık çağrı sistemiyle yapılacak. Başladığı 2009 yılından bu yana Türkiye’den 27 sanatçıyı misafir eden Türkiye atölyesine görsel sanatlar, deneysel film, tasarım, performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışan kişiler başvurabiliyor. Başvurular 17 Ekim 2016 Pazartesi gününe dek citedesarts@iksv.org adresi aracılığıyla yapılabiliyor.

Paris’te yer alan Cité Internationale des Arts, aynı anda ev sahipliği yaptığı 350 sanatçıya, tahsis ettiği kişisel atölyelerde iki aydan bir yıla kadar süreyle konaklama imkânı sağlıyor. Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra, çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor. İKSV tarafından yürütülen misafir sanatçı programının 2016 yılındaki son konuğu Güneş Terkol ise Cité des Arts’daki çalışmalarını Aralık 2016’ya dek sürdürecek.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s