Ahmet Öğüt Okayama Art Summit’te

Japonya‘nın Okayama kentinde, 9 Ekim – 27 Kasım 2016 tarihleri arasında, Liam Gillick artistik direktörlüğünde, “Gelişim” (Development) teması ile bu yıl ilki gerçekleştirilecek çağdaş sanat trienali Okayama Art Summit, dünyanın farklı yerlerinden 31 çağdaş sanatçının işlerine yer verecek. Trienal’e katılan sanatçılar arasında Türkiye’den Ahmet Öğüt de bulunuyor.

Trienal’in artistik direktörlüğünü üstlenen New York merkezli sanatçı Liam Gillick’in işleri daha önce Documenta, Venedik, Berlin ve İstanbul bienallerinde de gösterilmişti. 2009 yılında Venedik Bienali Almanya pavyonunda yer alan sanatçı; Chicago Çağdaş Sanat Müzesi, MoMA ve Tate’de de solo sergiler gerçekleştirdi.

Trienal’e katılan sanatçılar; ideolojik, resmi ve siyasi yapıları ele alıyor. Bunu yaparken de kendi üretim süreçlerini ve karşılaştıkları katmanları göz önünde bulunduruyorlar. Her sanatçı kendi işini üretirken verilen yapılara farklı mesafeler ile yaklaşıyor ve bizi farklı karşılaşmalar, gözlemler ve deneyimler ile başbaşa bırakıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.