Kumbaracı50’den yeni dönem atölyeler

Kumbaracı50, yeni sezona yeni atölyelerle başlıyor. “Bu metnin ‘ALT’ı nerede?”, OYN(AMA)MA ATÖLYESİ ve YAZ(AMA)MA ATÖLYESİ başlıklı atölyeler Sinem Özlek ve Yiğit Sertdemir eğitmenliğinde Kasım 2016 – Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Atölyelere son başvuru tarihi 31 Ekim 2016.

Alt metin analizi, karakteri anlamak, seyirlik bir tasarım olarak rol, söz-aksiyon ve seyir ilişkisi gibi başlıklardan oluşan, 7 – 8 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Bu metnin ‘ALT’ı nerede?” atölyesinde, on yılı aşkın süredir oyuncu ve tasarımcı adaylarına akademik düzeyde dramaturji eğitimi veren Sinem Özlek; farklı disiplinlerden de yararlanarak alt metni doğru sorularla açığa çıkarmanıza ve role sunduğu olanakları keşfetmenize yardımcı olacak anlaşılabilir ve uygulanabilir yöntemler öneriyor. Atölyeye son başvuru tarihi 31 Ekim 2016.

Kumbaracı50’nin atölye serisinde Yiğit Sertdemir’le oyunculuk ve yazarlık atölyeleri de yer alıyor. 13 Kasım 2016 – 22 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan OYN(AMA)MA ATÖLYESİ oyunculuğa giriş yapmak isteyen, YAZ(AMA)MA ATÖLYESİ ise yazmak isteyen herkese açık.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.