Performistanbul yeni sezona başlıyor

Performans sanatçılarını bir araya getiren ilk platform Performistanbul, yeni sezona aralarında Art ON IstanbulBLOK Art Space ve Artnivo Project Space’in yer aldığı mekanlarda gerçekleştireceği bir dizi performans ile başlıyor.

Murat Adash‘ın Face Time isimli performansı 22 Ekim günü 18:00 – 18:30 saatleri arasında Art ON Istanbul‘da gerçekleşecek. Performistanbul’un bir sonraki etkinliği ise 11 Kasım günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında BLOK Art Space‘de gerçekleşecek Performans Akşamı olacak. 12 Kasım günü 19.30 – 20.30 saatleri arasında ise Gülhatun Yıldırım, Senin Yarın Su performansı ile Artnivo Project Space‘de olacak.

Performistanbul’un yeni sezondaki ilk performansı Face Time, izleyici ile performansçılar arasında yüz yüze bir karşılaşma anı sağlarken, aynı zamanda bedenlerin bir alanda karşı karşıya gelmesiyle birlikte, var oluşu ve bedenlerin neyi yapıp yapamayacağını sorguluyor. 10 performansçının katılımıyla gerçekleşecek performans, Art ON Istanbul’da sergilenen Horasan’ın portre yerleştirmelerinin yer aldığı “Yüz Herşeydir” isimli sergisi dahilinde gerçekleştirilecek.

Performistanbul’un Art Department işbirliği ile BLOK Art Space’de gerçekleştireceği Performans Akşamı kapsamında Performistanbul’un sanatçıları AslieMK, Batu Bozoğlu ve Ekin Bernay galerinin üç farklı alanında eş zamanlı performanslar sergileyecekler.

 

Gülhatun Yıldırım’ın solo performansı, Performistanbul, Istanbul Performance Art ve Artnivo Project Space iş birliği ile düzenlenen 3+1 Performans Serisi kapsamında izleyici ile buluşacak. Geçtiğimiz sezon Gülhatun Yıldırım, Burçak Konukman ve Pınar Derin Gençer’in eş zamanlı sergiledikleri performansları takiben, yeni sezonda Performans Serisi, sanatçıların solo performanslarından oluşuyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.