Yayıncılık sektörüne yeni kan: “hep kitap”

Yetişkin, çocuk edebiyatı ve sanat alanlarında Türkiye’den ve dünyadan seçkin kitapları okurlarla buluşturmak ve şimdiye kadar yapılmamışı yapmayı, yapılmış olana da “hep” farklı bir açıdan bakmak için yola çıkan hep kitap, yayın hayatına eğitim yayıncılığında faaliyet gösteren Teas Yayıncılık’ın bir alt markası olarak kuruldu.

Yayıncılık dünyasının deneyimli isimlerini bir araya getiren yeni bir yayınevi, Türkiye’den genç ve taze sesleri sayfalara dökerken, dünyanın çeşitli coğrafyalarından duyulması gereken sesleri de duyuracak.

Yayınevinin genel müdürlüğünü yıllarca Oxford University Press’in genel direktörlüğünü yapan Emrah Özpirinçci; genel müdür yardımcılığını ise sanat ve akademik yayıncılık dendiğinde Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden olan Kenan Kocatürk üstleniyor. Yayınevinin yayın yönetmenliği ise gerek televizyon gerekse yayıncılık alanından tanınan bir ismin, Deniz Yüce Başarır’ın ellerine teslim. Türkiye’den ve dünyanın çeşitli coğrafyalarından gündemi belirleyen kitapları temiz, titiz, yenilikçi bir anlayışla sunmak için yola çıkan ekip; içeriğe olduğu kadar görsel dünyaya da önem vereceğinin sinyallerini, görsel yönetmen olarak alanının önemli isimlerinden birini seçerek veriyor: Yetkin Başarır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s