Galata Business Angels, Contemporary Istanbul’da

2011 yılında kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak Türkiye’de melek yatırımcılığın ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla kurulan Galata Business Angels (GBA), bu yıl 3 – 6 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul fuarında teknolojiyi kullanarak kurulan sanat girişimlerine kendilerini tanıtabilecekleri bir platform sağlayarak destek olacak.

Fuarda GBA’nın standında yer alacak platformlardan biri de kültür.limited. İyisahne, Decol, Iconic, Art50, SanatOnline, DarkTownPictures ve LimartOnline gibi girişimler ile beraber yer alacak kültür.limited, GBA ağı sayesinde sanat ve teknolojinin bir araya geldiği standda izleyicileri ile buluşacak.

Performans sanatçısı Ayça Ceylan standda yer alacak bir yeni medya işiyle interaktif dans performansı sergileyecek.

GBA; ayrıca fuarda düzenlenen ve 3 gün boyunca 50’den fazla sanat profesyoneli, sanatçı ve koleksiyoneri, çağdaş sanatın durumu, ekonomisi ve piyasasının güncel niteliklerini değerlendirmek üzere bir araya getiren CI Dialogues kapsamında da 3 Kasım Perşembe günü 17:00 – 18:00 saatleri arasında bir panel gerçekleştirecek.

Panelde katılımcılar, sanat ve girişimcilik arasındaki ilişkiyi masaya yatıracak, yaratıcı endüstrilerdeki girişimlere yapılan yatırımlarla diğer girişimlerin yatırım süreçlerindeki benzerlikler ve farklılıklara odaklanacak. Panelde konuşmacılar arasında Türkiye’nin önde gelen sanat koleksiyonerleri arasında yer alan GBA meleklerinden Ahu Serter ve Emre Kurttepeli‘nin yanı sıra GBA’dan yeni yatırım alan iyisahne.com’un Kurucusu Sinan Zabunoğlu ve art50.net’in Kurucusu Güliz Özbek yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.