Nuri Kuzucan’ın sergisi Hong Kong’ta

Hong Kong’da yer alan Edouard Malingue Gallery, 3 Kasım – 2 Aralık 2016 tarihleri arasında Nuri Kuzucan’ın solo sergisine ev sahipiği yapıyor. “The Blissful Defect” (Mutlu Kusur) isimli sergi, Kuzucan’ın modern şehir ve ulusal belirsizlik üzerine yaptığı işlerini içeriyor.

Sergide yer alacak 11 tablonun yanı sıra Kuzucan, galerinin bir duvarına işlerinin tonuna uygun bir uzantı yerleştiriyor. Farklı perspektiflerden bakıldığında sanatçının çevremizde yer alan kompleks yapıları, katmanları ve mekanları ele aldığı görülüyor.

Kuzucan’ın eserleri ağırlıklı olarak kare kanvas üzerine yapılmış olsa da, bu sergide dar dikdörtgenler de kullanıyor. Dikdörtgenlerin formu Kuzucan’ın kent yerleşimini ele aldığı işlerine farklı bir perspektif katıyor. Nuri Kuzucan; kentsel alanları belirlemek adına bloklar, renkler ve çizgiler kullanıyor. Eserlerindeki geometrik düzensizlikler ise kentsel mimarinin birliği ile çelişiyor.

Eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Nuri Kuzucan’ın öncesinde İstanbul, Basel, Berlin ve Dubai gibi çeşitli şehirlerde eserleri sergilendi. Pera Müzesi’nde de sergisi gerçekleşen Kuzucan’ın bir eseri İstanbul Modern’in kalıcı koleksiyonuna dahil edildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.