Aydın Gün Teşvik Ödülü başvuruları başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla her yıl klasik müzik alanında gelecek vadeden bir genç müzisyene verilen Aydın Gün Teşvik Ödülü için başvurular başladı. Başvurular 5 Aralık 2016 tarihine dek devam ediyor.

4. Aydın Gün Teşvik Ödülü’ne çalgı, operabestecilik veya şeflik branşında eğitim görmekte olan veya eğitimini tamamlamış 30 yaşın altındaki müzisyenler başvurabiliyor. Ödül, 15 bin TL tutarında nakit para olarak veriliyor.

Seçici kurul, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner başkanlığında, Devlet Sanatçısı şef Rengim Gökmen, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara, keman sanatçısı Cihat Aşkın, Borusan Sanat Genel Müdürü Ahmet Erenli ile İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak‘tan oluşuyor.

İKSV’nin kurucuları arasında yer alan ve Türkiye’de operanın gelişmesine büyük katkıda bulunan Aydın Gün anısına başlatılan Aydın Gün Teşvik Ödülü, 2012’den bu yana her yıl klasik müzik alanında başarılı bir gence takdim ediliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s