Atta Festival 18 – 21 Kasım arasında İstanbul’da

Çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkan ve her yıl tüm dünyada 20 Kasım‘da kutlanan “çocuk hakları günü’’ etrafında gerçekleşecek olan Atta Festival  bu yıl 18 – 21 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye dışında Meksika, İspanya, Fransa ve İsveç’ten beş ülkenin sanatçıları, çocuklara yönelik atölye ve performanslarını; Bakırköy Belediye Tiyatroları, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Trump Kültür & Gösteri Merkezi gibi festival mekânlarında sergileyecekler.

“Şehrin uluslararası çocuk ve gençlik festivali” olarak tasarlanan Atta Festival; klasik sanat ve performans biçimlerinin yanı sıra, teknolojik ve interaktif içerikleri de barındırıyor.

Atta Festival’e Meksika’dan katılan Tricoclo Rojo topluluğu, Vagabond” adlı çocuk şiirselliğindeki dans-palyaço performansıyla, Fransa’dan gelen Acts 2 ekibi, Miravella” adlı deniz canlılarını konu alan performansıyla, İspanya’dan katılan Xirriquiteula ekibi de “Papirus” adlı kalpten iletişime izin verdiğimizde gerçekleşen o olağanüstü büyü hakkındaki oyunu ile katılıyorlar. Türkiye’den festivale katılan ekipler ise “Seksen Günde Dünya Turu” ile Akbank Sanat, “Köşe Bucak İstanbul” ile Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Kırmızı Balon” ile de Eskişehir Şehir Tiyatroları.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s