SALT’ta yeni sergi: Kim Kimi Güverteden Atar?

SALT Galata, 23 Kasım 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında Viyana’da yaşayan ve çalışan; ekonomi, demokrasi, küresel ısınma, direniş biçimleri ve toplumsal alternatifler gibi meseleler üzerine üretim yapan Oliver Ressler‘in son 12 yıl içindeki üretimlerinden oluşan Kim Kimi Güverteden Atar? adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi; sanatçının göç, sınırlar, yurttaşlık, sermaye ve alternatif ekonomileri irdeleyen fotoğraf işleri, duvar yazıları, filmler ve enstalasyonlarını bir araya getiriyor.

Sanatçının 2016 yazında İstanbul’da ürettiği ve Avrupa’nın bu en büyük metropolündeki “misafirlik” durumunu incelediği film There are no Syrian refugees in Turkey [Türkiye’de Suriyeli mülteci yok] (2016) ve sanatçının aynı tarihli bir önceki filmi Emergency Turned Upside-Down [Acil Durum Tepetaklak] serginin kat -1’deki bölümünde yer alırken Stranded [Kıyıya Vurmuş] (2015) ve The economy is wounded – let it die! [Ekonomi yaralı – bırakın ölsün!] (2016) fotoğraf serileri, sanatçının Dario Azzellini ile ortak üretimi olan üç kanallı video enstalasyonu Occupy, Resist, Produce [İşgal Et, Diren, Üret] (2014/2015), Ressler ile Zanny Begg’in birlikte ürettiği The Right of Passage [Geçiş Hakkı] (2013) filmi, gibi işler de  SALT Galata binasının çeşitli yerlerinde sunuluyor. Ayrıca Too big to fail [İflas için çok büyük] (2011), adlı çalışma da serginin açıldığı dönemde İstanbul’un iki ayrı yerindeki büyük reklam panolarında yer alacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.