Suriyeli ve Türkiyeli Sanatçılar,“Together” çalıştayında buluşuyor

Suriyeli ve Türkiyeli sanatçıların birlikte üretimlerini esas alan ve ABD İstanbul Başkonsolosluğu desteğiyle düzenlenen “Together” açık stüdyo çalıştayı, 6 – 18 Aralık 2016 tarihleri arasında UNIQ Gallery’de gerçekleştirilecek. Pazartesi günleri hariç her gün 11:30 – 19:30 saatleri arasında izleyiciler, sanatçıların üretim aşamasına tanıklık edebilecekler.

Çalıştaya katılan isimler arasında Adnan Jetto, Ahmet Rüstem Ekici, Deniz Sağdıç, Ercan Vural, Falak Al Ghazzi, Hiba Aizoug, Houssam Alloum, Imad Habbab, Mehmet Öğüt ve Melike Kılıç bulunuyor.

UNIQ Gallery’yi iki hafta boyunca bir üretim ve paylaşım mekanı olarak kullanacak olan sanatçıların komşu iki kültürün etkileşimi içerisinde üretim yapmaları bekleniyor. Çalıştay sonrası Ocak-Mayıs 2017 tarihlerinde Turkmall Sanat’ta gerçekleştirilecek olan “Together” sergisi, sanatçılar ve sanat uzmanları arasında, sanatsal iletişim ve paylaşım kadar, sürdürülebilir ilişkiler ve gelecek dönemde olabilecek işbirlikleri için fırsat yaratmayı amaçlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.