Roger Ballen Retrospektifi, İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi28 Aralık 2016 – 4 Haziran 2017 tarihleri arasında Amerika doğumlu, Güney Afrikalı sanatçı Roger Ballen retrospektifine ev sahipliği yapıyor. 21. yüzyıl çağdaş fotoğraf sanatının en sıradışı ve üretken fotoğrafçılarından olan Ballen’ın Türkiye’deki ilk sergisi, sanatçının 1980’lerden günümüze yaptığı üretimlerin izini sürüyor.

Eiger Sanat ve Fotoğraf Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen “Roger Ballen: Retrospektif” adlı sergi, gerçekle kurgunun fotoğraf sanatındaki karşılıklarını alt üst eden Ballen’ın erken tarihli, belgesel fotoğrafçılık geleneğini izleyen çalışmalarından, zamanla kendisinin geliştirdiği “ballenesk” üsluplu çalışmalarına ve çizim, resim, kolaj ve heykel tekniklerinden yararlandığı çok disiplinli yapıtlarına çok sayıda çalışmasına yer veriyor.

Küratörlüğünü Demet Yıldız’ın yaptığı sergi; “Dorps”, “Platteland”, “Yabanülke”, “Gölge Oda”, “Misafirhane”, “Kuş Sığınağı” ve “Hayaletler Tiyatrosu” serilerinden bir seçki ve bir de “Ballenesk Oda” adlı yerleştirmeden oluşuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.