“Between Places” kitap lansmanı SALT’ta

7 Ocak Cumartesi günü SALT Galata‘da gerçekleşecek “Between Places” kitap lansmanı ve hem kitap hem de IdentityLab projesi üzerine sohbet, katılımcıları kimlik ve mekân konusu üzerine düşünmeye davet ediyor.

“Between Places” kimliğin kurgulanması ve kişinin mekân değişimi ya da değişim altındaki mekânlardaki deneyimleri üzerinden uygulanması üzerine düşünceleri bir araya getiren bir antoloji. Editörlüğü Naz Cuguoğlu ve Susanne Ewerlöf, tasarımı Erik Månsson tarafından üstlenilen kitap; Fikret Atay, Hera Büyüktaşçıyan, Ferhat Özgür, Katarina Pirak Sikku, Liv Strand, Can Sungu ve Lisa Torell’in yazılarını ve sanat çalışmalarını bir araya getiriyor.

“Between Places”; Cuguoğlu ve Ewerlöf taradından 2016’da İsveç ve Türkiye’de hayata geçirilen “IdentityLab” sanatsal araştırma projesinin bir sonucu. Proje kapsamında, kimlik konusu üzerine çalışan sanatçılar ve araştırmacılar arasında diyalog ve iletişim ağı oluşturmak amacıyla her iki ülkede yolculuklar, buluşmalar ve çeşitli etkinlikler düzenlenmişti.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.