Performistanbul’dan 1. yaş performansı

Performans sanatçılarını bir çatı altında toplamak ve farklı projelerle buluşturmak amacıyla, Simge Burhanoğlu tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Performistanbul, 1. yaşını platformun ilk performansı olan Ekin Bernay’ın Annem ile Ben performansını açık havada tekrar gerçekleştirerek kutluyor.

Performistanbul’un, geçtiğimiz sezon farklı iş birlikleriyle düzenlediği 18 performans, farklı mekânlarda yoğun katılımlar ile gerçekleşti. Yeni yılın ilk aylarından itibaren farklı mekan, partner ve sanatçı ekibiyle yeni projelere imza atacak olan Performistanbul, ikinci yılında da farklı kitleleri performanslarla buluşturmaya devam edecek.

 

8 Ocak Pazar günü 14.00 – 14.30 saatleri arasında Polonezköy’de düzenlenecek performans, bu defa katılımcıları şehirden uzak, doğa içinde farklı bir deneyimi paylaşmaya davet ediyor. Küratörlüğünü Simge Burhanoğlu’nun üstlendiği performansta, sanatçının annesi ile arasındaki bağı simgeleyen örgü, seyircileri de içine alıyor. Karşılıklı dizilmiş sandalyelerde performansçılarla birlikte oturan seyirciler bu defa, sanatçı ile annesi arasındaki ilişkiye birbirlerine örülerek aktif olarak dahil oluyor ve bu bağı derinleştirerek kendi deneyimlerine şahit oluyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.