“Medium in New Ways” sergisi ALAN İstanbul’da

ALAN İstanbul, bu yıl 2.’sini gerçekleştirdiği “New Photography” çağdaş sanat sergileri serisinde “Fotoğraf nedir? “Varsa sınırları nerelerdir?” “Sanatçılar fotoğraf vasıtasıyla günümüz dünyasıyla nasıl uğraşmakta, onunla nasıl iletişime geçmektedir?” “Hikâye anlatıcılığının olası yeni yolları nelerdir?” ve “Fotoğrafçılar başka mecralardan yararlanırken fotoğrafla nasıl oynayabilirler?” gibi temel sorulara yöneliyor.

Bu yıl 5 Ocak – 5 Şubat 2017 tarihleri arasında ALAN İstanbul‘da New Photography kapsamında Seda Yıldız küratörlüğünde gerçekleşen “Medium in New Ways” başlıklı sergi, meseleleri kendilerine has farklı estetik yaklaşımları ve yöntemleriyle sorgulayan yerli ve yabancı genç fotoğrafçıların, bir medyum olarak fotoğrafı taze bakış açılarıyla yorumlayarak bugünün çağdaş fotoğrafını tanımlamalarına odaklanıyor.

Sergide fotoğraflarıyla yer alan sanatçılar arasında Rafal Milach, Aras Gökten, Miguel Angel Tornero, Weronika Gesicka, Esther Hovers, Cihad Caner, Öncü Hrant Gültekin, Rehan Miskci, Hannes Wiedemann, Freya Copeland ve Melih Dönmezer gibi isimler var.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.