Ahmet Ertuğ, Photofairs San Francisco’da

27 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek PHOTOFAIRS (International Art Fairs Dedicated to Photography) San Francisco edisyonu için program teması açıklandı.

Photofairs San Francisco, daha önce ABD’nin batı kesiminde sergilenmemiş uluslarası sanatçılara yer verecek. Fuar kapsamında merceğe alınan sanatçılar arasında Elipsis Project (Londra) tarafından temsil edilen Ahmet Ertuğ da yer alıyor.

Mimar ve sanatçı Ahmet Ertuğ Londra’da mimarlik eğitimi gördü ve 1974’de Architectural Association School of Architecture’dan mezun oldu. İngiltere, İran ve Türkiye’de mimar olarak çalışan Ertuğ, 1972 yılında Londra’ da Karayip festivallerinin fotoğraflarını ve Londra’da kentsel yaşam ile ilgili fotoğraflar çekti. Ertuğ, İstanbul’da mimar olarak tarihi kent mekânlarının koruma planlarını hazırlanmasında görev yaptı; ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul planlama ofisine müdür olarak atandı. Sanatçı tarihi kent üzerıne bilgi birikimlerini fotoğraf çalışmalarıyla birleştirdi ve fotoğrafları UNESCO’nun himayesi Paris, Madrid ve Toronto’da sergilendi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.