British Council’den Hackathon: Kültür sektörü için dijital adımlar

British Council‘in Aralık 2016 ile Şubat 2017 tarihleri arasında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish ile birlikte Türkiye genelinde teknoloji ve kültür topluluklarını oyun oynamaya ve prototip yaratmaya çağıran küresel hack programı Tech4Culture, 24 – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı İstanbul Ofisi‘nde bir Hackathon‘a ev sahipliği yapıyor. Son başvuru tarihi 15 Şubat Çarşamba.

Hacker’lar, yazılım geliştiriciler, tasarımcılar ve dijital üreticiler; Türkiye’nin kültür ve sanat kurumlarının dijital dünyaya cesur adımlar atmasına yardım etmeye davetli. Etkinlik; sanat, teknoloji ve yaratıcı endüstriler arasında yeni işbirliği fırsatları yaratacak ve yenilikçi dijital prototiplerin oluşturulmasını sağlayacak.

24 saatlik hackathon, kültür sektöründeki dijital ürün ve hizmet piyasasını anlamak ve potansiyel müşteriler ve çalışma ortaklarıyla tanışmak için eğlenceli bir fırsat olacak.

Etkinlik, milyarlarca veri noktası kullanarak Birleşik Krallık’taki binlerce sanat kuruluşuna benzersiz piyasa içgörüleri sunan Audience Finder’ın yaratıcıları tarafından desteklenecek ve gerçekleştirilecek. Etkinliğin yaratıcıları The Audience Agency ve Outlandish, dijital kültür sektörünün nasıl geliştirileceği ve bu işten nasıl gelir elde edilebileceği konusunda destek vermek ve fikirlerini paylaşmak için orada olacak.

En fazla üç kişiden oluşan bir hack grubunun, 2018 yılında Londra’da gerçekleşecek Remix Zirvesi’ne tüm katılım masraflarının karşılanacak.

One thought on “British Council’den Hackathon: Kültür sektörü için dijital adımlar”

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.