Mürüvvet Türkyılmaz ve Selim Birsel İsveç’te

Mürüvvet Türkyılmaz ve Selim Birsel’in İsveç / Stockholm’de yer alan Candyland’deki sergileri 24 Şubat – 12 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Sanatçıların bu sergi için yeni eser üretimlerine SAHA destek verdi.

Mürüvvet Türkyılmaz ve Selim Birsel’in galeri duvarlarındaki paralel müdahaleleri, Türkyılmaz’ın interaktif MindMaps projesi ile Birsel’in damgalarla yaptığı ironik ve belirsiz kompozisyonları arasında tamamlayıcı bir çatışma oluşturuyor. Her iki sanatçının da mütevazi bir teknik kullanması, bir sanat eserinin neye benzemesi ve esere nasıl yaklaşılması gerektiği konusundaki beklentilere meydan okumalarını ve zorlu konular üstünde çalışmalarını engellemiyor.


Stockholm’de bulunan kâr amacı gütmeyen bir sanat mekânı olan Candyland, 2004’ten bu yana galeri alanında özel etkinlikler, performanslar, atölye çalışmaları ve çeşitli gösterimler eşliğinde 150 sergi düzenlemiştir. Kurum, sunumlarında çoğu kez deneysel ve gayrıresmi projelerden oluşan geniş bir yelpazeye yer vererek ve yeni izleyicilere ulaşarak samimi bir atmosfere dönüşmüştür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.