Trans Europe Halles Conference, 25-28 Mayıs tarihleri arasında Pula’da

Rojc Community Center‘ın ev sahipliği yaptığı Trans Europe Halles Conference, bu yıl 25 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Hırvatistan’ın Pula kentinde düzenleniyor. Konferansın bu yılki başlığı Kültür ve Paylaşımcı Toplumlar.

Konferansta üç gün boyunca topluluk gelişiminin potansiyelleri keşfedilecek. Sahip olunanlar daha açık ve güvenilir bir biçimde paylaşılırsa neler olabilir? Paylaşılabilen yeni işbirlikçi uygulamalar neler?

Konferansta ayrıca alanları paylaşma, ortak çalışma, ortak yaşam, ortak üretim, ortak yönetim ve benzeri başlıklar gündemde olacak.

Hiçbir toplum paylaşım olmadan var olamaz. Kültürel merkezlerin toplum için rolleri neler? Paylaşımcı uygulamalar sanatsal üretimi nasıl teşvik edebilir ve daha demokratik bir toplum inşa edebilir? Kültürel merkezler, paylaşım kültürünü nasıl geliştirebilir ve yaşam için değişen paradigmalarda bu merkezlerin rolü ne olur? Paylaşım ve hayal gücü mekanları olarak kültürel ve toplum merkezleri nasıl sosyal yenilik ve Uygulama Toplulukları’nın beşiği haline gelebilir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.