2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri finalinde Türkiye’den 4 fotoğrafçı

Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony işbirliği ile gerçekleştirilen ve bu yıl 10. yıldönümünü kutlayan 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri‘nde Türkiye’den 4 fotoğrafçı, kendi kategorisinde ilk 10 arasında finalde, Türkiye’den başka 4 fotoğrafçı da ilk 50‘de yer alarak övgüye layık fotoğrafçılar arasında yer aldı.

Bu sene 183 ülkeden 227.000’i aşkın fotoğraf katıldığı yarışmada, Profesyonel Güncel Gelişme & Haberler kategorisinde Paşa İmrek, Açık yarışma-Hareket kategorisinde Oktay Subaşı ve Gül Yıldız ve Açık yarışma-Kültür kategorisinde Emrah Karakoç kendi kategorilerinde finale kaldılar.

Ayrıca Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri jüri heyeti Seyahat kategorisinde F. Dilek Uyar’ı, Sokak Fotoğrafçılığı kategorisinde Serhan Sevin ve Özgür Donmaz’ı, Kültür kategorisinde ise Burak Şenbak’ı övgüye layık buldu.

Kazananların 20 Nisan 2017’de açıklanacağı yarışmada kazanan ve finale kalan fotoğraflar, 21 Nisan – 7 Mayıs 2017’de Londra’da Sommerset House’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri & Martin Parr – 2017 Sergisi kapsamında sergilenecek. Sergi sonrasında dünya turuna çıkacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.