Money Matters: The Economic Value of Museums, Müzelerin Ekonomik Değerini Tartışıyor

Network of European Museum Organizations (NEMO), geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen Money Matters: The Economic Value of Museums başlıklı konferansın ardından, aynı adlı bir yayınla karşımıza çıkıyor. Yayındaki makaleler; müzeler ve ekonomileri için açılma etkisi, yenilikçi iş modelleri ve işbirliği stratejilerini tanıtıyor ve tartışıyor.

Yayının önsözünde, NEMO yöneticisi David Vuillaume; müzelerin, ekonomi dünyasına katıldığını, fakat, belirli ve emsalsiz özellikleri ve katmanlarıyla birlikte yer aldığını dile getiriyor. Müzeler, serbest zaman aktivitelerinin bir parçasıdır, fakat bir eğlence parkıyla karşılaştırılamaz. Turizm üzerinde bir etkileri vardır, fakat bir bölge veya şehir için basit bir pazarlama aracı değildir. Bir iş ve sermaye yaratırlar, fakat özel şirketler ile aynı şekilde değil.

Money Matters: The Economic Value of Museums, bu görüş ile ortaya çıkıyor ve değer ölçümü, kârlılık, ortaklık ve işbirliği, finansal stratejiler ve iş modelleri ve de çeşitli açılma etkileri üzerine Avrupa kültür ve ekonomi sektöründen çeşitli bakış açıları ve örnekler sağlıyor.

NEMO, müzelerin koleksiyonlarının, sosyal ve eğitici değerlerinin yanı sıra, ekonomik değerlerinin de var olduğuna inanıyor ve bunu kanıtlamak için çalışıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.