15. İstanbul Bienali, 2017’de dünya çapında gerçekleşecek 10 önemli sanat etkinliğinden biri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda bu yıl 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan 15. İstanbul Bienali, dünyanın önde gelen yayınlarından ABD merkezli New York Observer tarafından ‘2017’de dünya çapında gerçekleşecek 10 önemli sanat etkinliğinden biri’ olarak gösterildi.

31 Mart tarihli, Guelda Voien imzalı haberde 15. İstanbul Bienali ile ilgili ‘Venedik Bienali ve ikonik Prada Marfa’nın usta sanatçıları, dinamik Elmgreen & Dragset ikilisinin 15. İstanbul Bienali’nin küratörleri olduğu belirtilirken henüz detaylı bilgi verilmemesine rağmen bienalin sürprizlerle dolu olacağının kesin olduğu’ yorumuna yer veriliyor.

 New York Observer’ın 2017 yılında gerçekleşen 10 sanat etkinliği listesinde 15. İstanbul Bienali’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Sharjah Bienali, bu yıl Rusya’da ilki düzenlenen Garage Trienali, Nisan’da São Paulo’da açılacak sanat fuarı SP-Arte, geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Brüksel Sanat Haftası, dünyanın en eski sanat fuarı olarak kabul edilen Art Cologne, bu yıl 57.’si düzenlenecek Venedik Bienali, ilki 2010’da düzenlenen Masterpiece London, Haziran ayında gerçekleşecek sanat fuarı Art Basel ve bu yıl Kassel’le birlikte Atina’da da gerçekleştirilecek Documenta bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.