Anadolu yakasının yeni kültür mekânı: DasDas

Kültür-sanat konusunda İstanbul’un üvey evladı Anadolu yakası yeni bir kültür-sanat merkezine kavuştu. Sanat, eğlence ve gurme alanlarında farklı içerikleri bir araya getiren DasDas, iş adamı Muzaffer Yıldırım, oyuncular Mert Fırat ve Didem Balçın ile ünlü müzisyenler Harun Tekin ve Koray Candemir’in öncülüğünde hayat buldu. 8 Nisan’da Batı Ataşehir’de kapılarını açan mekân, özellikle sahne sanatları ve mutfak alanında yeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

DasDas, tek bir alanda birbirine organik olarak bağlı mekânlarıyla tüm güne yayılacak bir deneyim sunmayı hedefliyor. Tek işlevli mekânların aksine, DasDas’ta keyfi tüm güne yaymak mümkün.

DasDas Sahne’de izleyiciler modern yorumlar ve klasik uyarlamalarla, deneyimli isimlerin yer aldığı birbirinden keyifli oyunlar, stand up gösterileri ve DasDas prodüksiyonu yepyeni oyunlarla buluşacak. DasDas, müzikseverler için de sezon boyunca rock, caz ve bağımsız müziğin önde gelen isimlerini performans sahnesinde ağırlayacak. Belirli müzik türlerine ayrılmış günlerin yanı sıra, düzenli sahne alan gruplar ve sevilen isimlerin mekâna özel hazırladığı projeler de yer alacak. DasDas Atölye’de ise birbirinden usta isimler kültür-sanat atölyeleri düzenleyecek, söyleşi ve imza günleri olacak.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.