Fanzineist başlıyor

Türkiye’nin en kapsamlı fanzin festivali olan Fanzineist, bu yıl 2. kez 21 – 23 Nisan tarihleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK Kadıköy), Tight Aggressive ve arkaoda ev sahipliğinde yapılıyor.

Fanzineist, yurtiçi ve yurtdışından 15 farklı ülkeden “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan 135’den fazla fanzinin dahil olduğu bir bağımsız yayınlar buluşması. Festivalde, fanzin masalarının yanı sıra söyleşiler, film gösterimleri ve konser gibi etkinlikler de gerçekleşecek.

Ziyaretçilerin çizgiroman, illüstrasyon, müzik, spor, edebiyat ve sanat fanzinleri gibi farklı türde yayınlarla karşılaşabilecekleri festival, Türkiye’nin en kapsamlı fanzin etkinliği olarak biliniyor.

Festival programı kapsamında Fransız Sanatçı Anelor Robin’in ”Make it!, Kolaj & Fanzin atölyesi, Tolga Güldallı’nın moderasyonuyla Emek Can Tülüş (Gorgor fanzin), Zoban Raftik (Disguast fanzin) ile ”90’lı Yıllarda Yeraltı Müziği ve Fanzinler” üzerine söyleşi, Türkiye, İngiltere ve Amerika’dan fanzin filmleri gösterimi, Efe Elmastaş, Muhammet Aldemir, Serkan Üstündağ, Zeynep Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşecek ”Fanzin Apartmanı: Ne Yapıyor Bunlar?” söyleşisi, Deniz Beşer’in moderasyonuyla sanatçı-akademisyen Gülçin Aksoy ve sanatçı-akademisyen olan Aslı Narin ile ”Sanatçı Kitapları, Fotoğraf Kitapları Ve Fanzinler Ekseninde Yaratım” üzerine söyleşi dışında Noise Jam, Company Fuck, Poster-iti ve Reptilians From Andromeda gibi grupların konserleri yer alacak.

Fanzineist 2017 Program

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.