TOY İSTANBUL’dan iki yeni atölye ve bir master class

TOY İSTANBUL, bahar döneminde Haydar Ergülen, Yekta Kopan, Bağış Erten ve İnan Özdemir 3 farklı atölye ile katılımcılarla buluşuyor. 25 Nisan’da Karşılaştırmalı Spor Yazarlığı atölyesi ile başlayacak çalışmalar, Mayıs ayında Şiir Yazma Atölyesi ve Bir Öykünün İzinde Masterclass’ı ile devam edecek.

“Bağış Erten & İnan Özdemir ile Karşılaştırmalı Spor Yazarlığı Atölyesi” 25 Nisan’da başlıyor. 7 hafta sürecek atölyenin amacı spor yazarlığının dili üzerine düşünmek, yeni imkânları ve ekolleri keşfetmek.

1 Mayıs’ta başlayacak “Haydar Ergülen’le Şiir Yazma Atölyesi” katılımcılarını ilk haftasından itibaren sadece şiir üzerine düşünmeye değil, şiir yazmaya da teşvik edecek. Şair ve yazar Haydar Ergülen, 8 hafta sürecek atölye boyunca her derste farklı bir soru soracak: “Şiir doğal bir şey midir?” “Şiir insana bir armağan mıdır?” “Şiir niçin edebiyat değildir?” “Her şeye şiir olarak bakabilir miyiz?” Uygulamalı derslerin sonunda ortaya çıkan şiirlerin edebiyat ya da şiir dergilerinde yayımlanması hedefleniyor.

Bir öykünün yazılış sürecini merak edenler, 6 Mayıs’ta “Yekta Kopan’la Bir Öykünün İzinde” başlıklı bir master class’da buluşacak. 4 saat sürecek master class’ta bir öykü fikrinin oluşumundan karakterlerin şekillenmesine, öykü simgeleri ve atmosferleri başta olmak üzere yazma sürecinin tüm dinamikleri konuşulacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.