Rave Mag, dijitalden sonra fiziksel olarak da okuyucularla buluşuyor

5 yıldır kaliteli, özgün ve nitelikli içerikler ile müzik odaklı kültür-sanat gündeminin nabzını tutan Rave Mag, dijital yayınına ek olarak, 3 ayda bir çıkacak ücretsiz bir basılı dergi ile de okuyucularla buluşacak. Ücretsiz olarak edinilebilecek Rave Mag Dergi, İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de toplamda 350’den fazla noktada yer alacak.

Derginin 128 sayfadan oluşan ilk sayısı, hem içerik hem de tasarım açısından kitap ve dergi arasında gidip gelen, bi’ nevi başucu kitabı olarak kullanılabilecek bir yayın.Rave Mag Dergi, müzik ile keşfettiğimiz topraklar, daha yakından tanıyacağımız kahramanlar ve seslerin etrafında toplanan alt kültürlere yer veriyor.

 

Rave Mag Dergi’nin ilk sayısında neler var?

Müzik sahnesinin yetenekli ve umut vadeden iki ismi Yussef Kamaal ve ot to not to ile açılan Rave Mag sayfaları, BBC Radio efsanesi sunucusu, müzik sarrafı John Peel’i mercek altına alarak devam ediyor. Punk’tan sonraki en önemli alt kültür hareketlenmesi olan grime’ın sözlü tarihini ele alan ilk kitap olan “This Is Grime”ın yaratıcılarıyla yapılan derinlemesine röportaj, folk ozanı Rodriguez’in “Bir Garip Hikaye”si, The xx’in “Coexist” albümünün kapağını hazırlayan Davy Evans’ın fütüristik tasarım dili, Alaskalı hayalperestler Portugal. The Man’ın keyifli sohbeti, kar küresi İzlanda’nın ikonik sanatçısı Björk’ün başucu portresi, iki ses kaşifinden oluşan Simian Mobile Disco ile bir sonraki durakları ve çok daha fazlası Rave Mag Dergi’nin sayfalarında yer alıyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.