“Liberation Suits” Near East İstanbul’da

Sanatçı Bert Gilbert ile moda tasarımcısı İzzet Ers’in birlikteliğinden ortaya çıkan görsel işbirliği The Sinistry, Suzanne Egeran’ın küratörlüğünü üstlendiği sergi The Centre Cannot Hold’un bir parçası olarak “Liberation Suits” adlı çalışmalarını sergiliyor. “Liberation Suits”, 13 Nisan – 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Near East İstanbul‘da görülebilir. 

Sinistry; Gilbert’ın, konuşmanın içinde saklı altmetnin kodlandırılmayan katmanlarına odaklanan enerjik çalışması ve Ers’in,bu çalışmaya, titizlikle yapılan karmakarışık dikiş ve aplike çalışmasıyla verdiği yanıt arasındaki yaratıcı ve duygusal bir diyalog. İkilinin birliktelikleri, kadının ve erkeğin biraraya gelişini ve keşfini arayan, sözde bir “karşı konum” ve bu birleşmeden elde edilen simyadan; Jung’un psikoanaliz konseptlerinden ilham alınarak gerçekleşti.

Projelerinin bu birimi, giyen kişi ya da izleyiciye, bilinçli veya bilinçdışı hareketlerin çoklu katmanlarından içgüdüsel bir özgürleşmeyi sunan yedi cinsiyetsiz “Liberation Suits” ile sonuçlanıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.