İpek Kotan, Revelations Bienali’nde

Paris’te düzenlenen el sanatları ve üretim bienali Revelations, bu yıl 3 – 8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Grand Palais‘te düzenlenecek. 400‘ü aşkın sanatçıyı ağırlayacak bienale Türkiye’den seramik sanatçısı İpek Kotan da katılıyor.

Toplam 15 ülkeden katılımcının bulunacağı fuarda Kotan’ın işleri swissCeramics standında sergilenecek. Kotan, eserlerinde geleneksel çanak formunu modern ve minimal haliyle yorumluyor.

Zanaatkarlar, tasarımcılar, sanat galerileri, localar, dernekler ve güzel sanatlar organizasyonlarını içeren fuar 38 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

1977 İstanbul doğumlu İpek Kotan, 2000’de Boston’da bulunan Emerson College’ın Medya Sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra Rhode Island School of Design’da temel sanat eğitimi alan Kotan, İngiltere’de Staffordshire Üniversitesi’nde seramik yüksek lisansını tamamladı. Eğitiminin sonunda önce Avusturya’da ve İsviçre’de çalışan Kotan, 2015 yılında atölyesini Hollanda’ya taşıdı.

Almanya’da Dresden ve Landshut Müzeleri’nde, Hollanda’da Boijmans Müzesi’nde işleri bulunan sanatçının ayrıca Avrupa ve Amerika’da bir çok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.